Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Zapraszamy do dyskusji

Logowanie
Autor Wiadomość
Liczba wiadomości: 8
data dodania: 2020-01-30 09:39:48
Edukację ekologiczną nalezy rozpocząć od najm,łodszych. Zresztą tak, jak z każdymi dobrymi nawykami. Najlepiej edukujemy przez dobry przykład. Jeśli w domu jednorodzinnym segrgowane są śmieci, oszczędzamy wodę, nie używamy plastkowych worków przy zakupach, a nosimy z domu własne woreczki bawełniane na warzywa i owoce, to już pokazuje naszym dzieciom, jak żyć w zgodzie z naturą. 
ka.sza
dom
Liczba wiadomości: 1
data dodania: 2020-02-04 17:40:40
W moim mniemaniu edukacja ekologiczna powinna być systemowa. Gospodarka odpadami jest niezmiernie ważna, nie mniej dlaczego nie zaproponować kampanii społeczne uświadamiającej, jak ogromny wpływ na środowisko ma sposób ogrzewania domu? Ogrzewanie budynku jednorodzinnego to 40% wszystkich kosztów jego eksploatacji i przy nieefektywnym sposobie ogrzewania, zanieczyszczone spaliny dostają się wprost do atmosfery. Wiecie czym się pali w starych piecach? Tym co jest akurat pod ręką! Większa świadomość to większa presja społeczna, żeby unikać takich zachowań, podobnie jak w przypadku segregowania śmieci. Oczywiście w przypadku już wybudowanych domów jest to wyzwanie, ale być może takie działania dadzą do myslenia osobom stojącym przed budową i wyborem projekt domu
Liczba wiadomości: 1
data dodania: 2020-04-07 15:17:34
Oczywiście, że edukacja ekologiczna powinna być realizowana od najmłodszych lat i to w ujęciu systemowym. Ciężko teraz będzie osoby starsze nauczyć prawidłowej segregacji. Możona to osiągnąć poprzez wdrożenie odpowiednich programowo przedmiotów w szkołach, gdzie już małe dzieci będa uczyć się o ekologii i o tym, jak ważne jest prawidłowe segregowanie odpadów, oraz ich recykling. 
Liczba wiadomości: 1
data dodania: 2020-04-20 10:30:24
Dzień dobry, reprezentuję tutaj dość młoda firmę a dokładnie drogerię internetową http://horex.pl jesteśmy głównie sklepem wysyłkowym, więc wysyłamy do ludzi sporo opakowań, pierwszym krokiem do dbania o środowisko było wprowadzenie ekologicznych opakowań. W wysyłce naszych produktów stosujemy skropak, który jest w 100% biodegradowalny ale następny nasz krok to jest właśnie edukacja. W niedalekiej przyszłości mamy w planach przeznaczyć środki na jakiś ciekawy program edukacji ekologicznej w gospodarce odpadami, chcemy pokazać, że jako młoda firma nie myślimy tylko o rozwoju pod kątem sprzedaży, ale również zależy nam na pokazaniu, że dbamy o środowisko. Myślimy o zorganizowaniu jakiegoś swojego programu przy współpracy ze szkołą/ przedszkolem ale może ktoś ma większe doświadczenie w tym zakresie i coś podpowied, jak się do tego w ogóle zabrać? Bo mamy jakiś plan, ale do realizacji jeszcze pewnie długa droga. Jakby ktoś miał doświadczenie w tej dziedzinie to proszę dać znać. Od czego najlepiej zacząć, co się sprawdza w edukacji, czym są najbardziej zainteresowane dzieciaki, czy można liczyć na jakieś dofinansowanie? Za wszelkie info w tym temacie bardzo dziękuję!
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2020-04-20 10:31:54).
Liczba wiadomości: 2
data dodania: 2020-06-19 08:26:16
Ciekawy temat
Edytowany 2 razy (Ostatnio: 2020-06-19 08:28:42).
1    2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 
Odpowiedz