Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Kronika spotkań

Dobre praktyki z Norwegii

Autor: DK
05-12-2012, 10:32

Już drugi raz w historii Forum „Dobre praktyki w gospodarce odpadami” gościliśmy na Międzynarodowych Targach Poznańskich POLEKO 2012. Nasze XII spotkanie Forum postanowiliśmy poświęcić  norweskim doświadczeniom w zintegrowanej i zrównoważonej gospodarce odpadami. I jak łatwo się domyślić, dyskusja koncentrowała się wokół możliwości "przeniesienia" do Polski stosowanych w Norwegii rozwiązań i technologii.

Spotkanie zorganizowaliśmy w ścisłej współpracy z Green Business Norway, organizacją zrzeszająca czołowe norweskie przedsiębiorstwa działające w sektorze ochrony środowiska i zielonej energii. Dzięki takiemu partnerstwu, uczestnicy naszego Forum mieli unikatową okazję na zdobycie informacji o gospodarowaniu odpadami w Norwegii „z pierwszej ręki” – od firm działających w branży, realizujących wielomilionowe projekty związane z przetwarzaniem odpadów, odzyskiem energii, recyklingiem…

Dyskusja koncentrowała się wokół kosztów wdrożenia poszczególnych rozwiązań, możliwości ich zaadoptowania do polskich warunków, a także kwestii technicznych związanych z wydajnością prezentowanych technologii.

Zachęcamy zarówno do lektury prezentacji, jak również wysłuchania pełnych wystąpień naszych gości oraz dyskusji, która im towarzyszyła. Sporym urozmaiceniem spotkania były filmy towarzyszące prezentacjom. Można je bez trudu ściągnąć i obejrzeć (zamieszczamy je razem z resztą materiałów).

Warto również dyskutować na ten oraz inne tematy związane z gospodarowaniem odpadami na naszym internetowym forum dyskusyjnym.
 

XII spotkanie Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"

NFOŚiGW, 22 listopada 2012 roku 


 
 

Thor Sverre

Minnesjord

Green Business Norway

 

  


 

Torbjørn Leidal

EGE

 

  

 

  Leszek Zadura

Purac Läckeby Water

Cambi AS

 

 

 

 

Beata Szatkowska

Norweskie Centrum Technologii Wody

Aquateam

 

Mariusz Rajca

Tomra Sorting Solutions

 

Pliki do pobrania

dyskusja.wma
dyskusja.wma - (23,69 MB)
2film oslo.wmv
2film oslo.wmv - (54,6 MB)